Битва за дніпро

Більше 10 000 жителів дніпропетровщини служили в зоні ато. У всіх була своя історія.

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

Дніпро став форпостом України у 2014 році. За п’ять років Дніпропетровщина мобілізувала більше двадцяті тисяч воїнів, прийняла тисячі поранених та налічує десятки тисяч волонтерів.

Саме тому в Дніпрі створено перший в Україні Музей сучасної війни. Мета Музею – розповісти про Героїв, які живуть серед нас та віддати шану загиблим воїнам; показати людські історії, через які можна усвідомити, що таке війна насправді.

Музей «Громадянського Подвигу Дніпропетровщини у подіях АТО» було створено за ініціативою бійців та волонтерів. Їх підтримали Дніпропетровська обласна державна адміністрація та Дніпропетровська обласна рада. 26 травня 2016 року просто неба було відкрито вуличну експозицію “Шляхами Донбасу”, а 23 січня 2017 р. відчинила двері внутрішня експозиція «Битва за Дніпро». У центрі міста було створено унікальний музейний комплекс, який загалом складається з 4-х зон окремого емоційного сприйняття:

– Вулична експозиція, присвячена дорогам війни, якими пройшли наші земляки;

– Основна виставкова зала, де зібрані оповіді як про військових, так і про волонтерів, переселенців, журналістів, капеланів і медиків;

– Зала Світлої Пам’яті Героїв Дніпропетровщини, які поклали свої життя за наш мир;

– Панорамний кінотеатр з унікальними фільмами про нашу війну в форматі 360 градусів.

Щонеділі Музей відвідують сотні людей – від школярів та містян до міністрів та іноземних дипломатів. Весь час стіни музею бачать сльози та чують оплески. Кожна людина виходить з Музею з сильними емоціями та почуттям гордості, бо у всіх є спільне бажання – мир в Україні.

Важливі дати

26 травня 2016 року відкрито експозицію "Шляхами Донбасу"

23 січня 2017 р. відчинила двері внутрішня експозиція «Битва за Дніпро».

З першого дня роботи музей став найпопулярнішим на Дніпропетровщині. Його вже відвідало більше 200 тис. людей.

чому ви маєте його відвідати?

Зал пам’яті

Музей АТО Дніпро  це перший цілісний комплекс, що відображає всі сфери і напрями відсічі російській агресії.

Експозиції

Чотири зони музею дадуть вам комплексне бачення подій.

Кінозал

Сучасні підходи як панорамний кінозал 360 градусів, переносити у вир подій.

why

створення Музею